środa, 25 sierpnia 2010

żyj 1o0% do końca życia.!

Stoprocent każdy zna. niejeden 'kozak' wozi sie w Stopro.
równie wielką popularnością jak ciuchy cieszą sie wlepki. teksty 'bober na wierchowie', 'ściągaj rajty', 'pokaż cyce' przeniknęły do naszego życia i nikt nie czuje się nimi obrażony.. wręcz przeciwnie.
cytuję tu alice23 z photobloga '..
Jak ja lubię te teksty z naklejek Stoprocent Hah zawsze poprawiają nastrój XD'

 .nie wydaje mi sie aby teksty Stopro ją uraziły, wręcz przeciwnie.

dlaczego o tym pisze.?
otóż dziś na portalu gazeta.pl ukazał sie 'ciekawy' artykuł, który już wywołał lawinę śmiechu na portalu facebook.


przytaczam:..
100 proc. chamstwa: "ściągaj rajty, pokaż cyce"

Znana w środowisku hiphopowym odzieżowa szczecińska firma Stoprocent zaprojektowała serię wulgarnych, seksistowskich naklejek. - Taki jest język ulicy - wyjaśnia współwłaściciel firmy 

 Jedenastocentymetrowa naklejka z obnażonymi kobiecymi piersiami i podpisem "pokaż cyce" oraz druga z przesłaniem "ściągaj rajty" są teraz dostępne tylko na stronie amerykańskiego sklepu internetowego Made In Poland. Można je kupić za dolara. Wcześniej prawdopodobnie były rozprowadzane wśród znajomych i klientów firmy Stoprocent. W jakiej ilości i kiedy - nie wiadomo. Jest jeszcze jedna seria: jeden egzemplarz można zobaczyć w sklepie firmowym przy al. Piastów, kolejny widzieliśmy na szczecińskiej taksówce. Treść: "ruchasz się czy trzeba z tobą chodzić".

- Nie widać w tym żadnego pomysłu, formy, ani treści - komentuje Ryszard Filipowicz, dyrektor kreatywny agencji reklamowej Oskar Wegner. - Te wlepki są po prostu prymitywne. Z drugiej strony, nie można firmy za takie działania karać, bo to spowoduje, że wulgarne nalepki zyskają specjalny status. Wiadomo przecież, że zakazane jabłko smakuje najlepiej. Trzeba jednak przyznać, że ciężko wobec takich napisów przejść obojętnie, szczególnie jak się na nie natrafi podczas wsiadania do taksówki.


To nie pierwsza taka kontrowersyjna akcja szczecińskiej firmy (należą do niej marki Stoprocent, guruGomez i Endorfina), która swoje produkty odzieżowe kieruje w stronę hiphopowców, skaterów (jeżdżą na deskorolkach) oraz zawodników trenujących sztuki walki. Chodzi o reklamę, która ukazała się w styczniowo-lutowym numerze pisma dla skaterów "Info Magazine Skateboard". To całostronicowe zdjęcie, a na nim: mężczyzna w mundurze na kolanach przed pryszczatym chłopakiem, który celuje do niego z pistoletu i mówi "na kolana psie!!!". Obok napis: "Skateboarding is a crime" (skateboarding to przestępstwo). Anons zbulwersował Komendę Główną Policji. - Po zabójstwie policjanta w Warszawie taka reklama szczególnie oburza. Sprawdzimy, czy to nie jest nawoływanie do przestępstwa - mówił "Gazecie" mł. insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy KGP. Postępowania w tej sprawie nie wszczęła jednak toruńska prokuratura - stwierdziła brak znamion czynu zabronionego.

- Jako przedsiębiorczyni mogę stwierdzić istnienie pewnej reguły: im słabsza firma, tym bardziej żałosne podejmuje próby zwrócenia na siebie uwagi - mówi Anna Kornacka, szefowa Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan, była przewodnicząca Partii Kobiet. - W przypadku tej firmy jest to już druga taka sytuacja. Dobrze by było, aby hołdujący kulturze rynsztoka pseudoprzedsiębiorca zrozumiał, że formy promocji naruszające czyjąkolwiek godność - dziś kobiet, wczoraj policjantów, kogo jutro? Dzieci? - są dla niego co najmniej nieopłacalne.

W rozmowie z "Gazetą" współwłaściciel firmy Stoprocent Winicjusz Bartczak stwierdził, że naklejki nie naruszają godności kobiet, gdyż te mają do nich dystans i potrafią się z nich śmiać. Uważa, że zaprojektowane na naklejkach teksty to slogany, które można usłyszeć na każdej ulicy. Potem zażądał autoryzacji swojej wypowiedzi i nie odpowiedział na naszego e-maila.

 

 

hah jak dla mnie to to, co przeczytałam, jest raczej jako próba zniszczenia marki Stoprocent.
soory ale to nie pyknie xD
nie mam teraz czasu na wrzucanie zrzutów komentarzy na profilu Sage czy innych osób związanych ze stoprocent, ale nikt się nie przejął tym 'poważnym' artykułem xD

haha soory, ale poniżyliście sie po całej lini xD
nie wspomnę już o tym że chęć (podejrzewam) zniszczenia reputacji stopro zasłonyła Wam oczy.. bo o   wlepce 'bóg, honor, ojczyzna' już nie wspomniano.


tak jak i o wielu patriotycznych ciuchach..
resztę pozostawiam bez komentarza..
i dziękujemy panie Jakubie za darmową reklamę szczecińskiej firmy..


a teraz laski:
ŚCIĄGAMY RAJTY.!;d

1 komentarz:

  1. Możecie u mnie wygrać STYLOWE BUTKI!
    http://misscferreira.blogspot.com/
    ZAPRASZAM :)

    OdpowiedzUsuń

Dzięki!:*